Zabawa klockami

Zabawki, kto nie lubił ich dostawać, kto ich nie musi kupować, chociaż raz na jakiś czas. Przemysł zabawek kwitnie i rozwija się cały rok, produkowane są dla wszystkich grup wiekowych dzieci i młodzieży. Od tych prostych, które przeznaczone są dla najmłodszych, po zaawansowane, które mają uczyć starszych (językowe, naukowe, zręcznościowe).

Są takie zabawki, które nigdy nie „wyjdą” z mody, są nimi między innymi szeroko pojęte klocki. Kiedyś drewniane, później plastikowe elementy, które miały do siebie pasować a efekt końcowy był efektem pomysłu i wizji układającego. Dzisiaj klocki przeznaczone są dla różnych grup wiekowych, dla tych najmłodszych są to duże elementy, które po prostu do siebie pasują, dla starszych są to już całe historie do ułożenia razem z innymi elementami na przykład bohaterami.

Najbardziej znanym i popularnym producentem klocków jest Lego. Większość z nas miało Lego, układało domy i inne budowle. Firma nadal istnieje i produkuje, co więcej wygląda na to, że nie zamierza przestać.

Razem z klockami pojawiają się postacie z różnego rodzaju sprzętami i zwierzętami. Zabawa klockami nie jest sztampowa a to w przypadku zabawek jest najważniejsze, aby dziecko się nie nudziło i przede wszystkim rozwijało. Dzięki tej formie zabawy uczy się zaczynając od prostych czynności i umiejętności, jakimi jest dopasowanie elementów, rozróżnianie kolorów po trudniejsze.

To niezwykle ważne szczególnie w dobie komputeryzacji i cyfryzacji żeby dziecko podczas zabawy uczyło się i rozwijało.