Rodzaje klocków dla dzieci

Sklep z zabawkami

Producenci zabawek dla dzieci dbają o to, by te nie tylko się świetnie bawiły, ale również uczyły. Dzięki klockom dziecko nie tylko uczy rozróżniać wielkości, kształty, ale również kolory.

Kiedyś klocki kojarzyły się z brakiem konkretnego celu a ich ułożenie to była tylko i wyłącznie wizja i kreatywność dziecka. Dzisiaj na opakowaniach lub w instrukcjach dołączonych do klocków, znajdziemy wskazówki, co z danego zestawu dziecko może ułożyć, jakie potrzebuje elementy.

Klocki dla najmłodszych dzieci są zdecydowanie większe, natomiast dla starszych ich elementy są mniejsze składające się z większej ilości oraz dodatkowymi przedmiotami takimi jak budynki, zwierzaki, pudełka, które po dopasowani kształtu wydają odgłosy i wieloma innymi. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci, ale również o dopasowanie poziomu trudności do wieku.

Klocki dziś zdecydowanie różnią się od tych sprzed kilkunastu laty. Do zestawów często dołączone są różnego rodzaju pojazdy, zabawki, które zabawę mają urozmaicić.

Wiele z nich wydaje dźwięki lub efekty wizualne na przykład w postaci światła czy odblasków. Im więcej rodzajów zabawek tym trudniej producentom wymyślić coś nowego, czego jeszcze nie było.

Dzisiaj można powiedzieć, że nie ma już niszy, zabawki, która nie została stworzona, stare zostają unowocześnione, nowe przypominają lub są komputerami a nawet swego rodzaju robotami, które umożliwiają interakcję. Każda musi być opatrzona informacją dla rodzica czy opiekuna, czyli przeznaczeniu, producencie, miejscu produkcji i najważniejsze o atestach i certyfikatach.