Lego

Lego to prężnie działająca korporacja założona w Danii w 1932 roku. Można zaryzykować stwierdzeniem, że nie ma osoby, która by nie znała kloców Lego.

W zasadzie nic wyszukanego, kawałek tworzywa sztucznego, które dopasowuje się kształtem do innego. Okazuje się jednak, że to, co jest zwyczajne często cieszy się nadzwyczajną sympatią i popularnością.

Dzieci uwielbiają Lego (niektórzy dorośli również) tym bardziej, że w miarę upływu lat, proste klocki zostały zastąpione różnymi elementami w zależności od „historii”, jaką przedstawiają. Każde pudełko ma inną zawartość, budynki, mosty, samochody, zwierzęta czy wiele innych.

Różne są także ilości elementów wewnątrz opakowania. Do każdego dodany jest katalog, w którym znajdziemy wszystkie inne zestawy.

To, co jest ogromnym atutem to, to, że bez względu na to, jaki zestaw kupimy elementy będą pasowały do siebie. Dołączona jest również instrukcja, dzięki której dziecko będzie wiedziało jak ułożyć klocki by otrzymać efekt końcowy taki jak jest na pudełku.

Lego to niekwestionowany mistrz wśród producentów klocków, chodzi nie tylko o długość prowadzenia takiej działalności, ale przede wszystkim rozpoznawalność i nieustającą chęć zaskakiwania swoich klientów. Jeśli komuś się wydaje, że klocki nie są zabawą edukacyjną, jest w błędzie.

Uczą czytania instrukcji, nawet jeśli jeszcze młoda osoba nie posiadła umiejętności prawdziwego czytania, może posłużyć się obrazkami, ale przede wszystkim kreatywności, bo przecież nie jest przymusem układanie dokładnie tego samego, co na przodzie pudełka.